Základní škola Hošťálková

Kapesníky pro Amálku

Kapesníky pro Amálku

Ve dnech 4.–6. března se naše škola připojila k akci Nedělní školy v Hošťálkové Kapesníčky pro Amálku. Amálka je sedmiletá holčička, která má díky své nemoci mnohem složitější život než její vrstevníci.

Nemůže chodit s ostatními dětmi do školy, ani ven. Má ale milující rodinu – maminku, tatínka a dva brášky, kteří se jí věnují a starají se o ni. K péči o Amálku potřebují papírové kapesníčky a vlhčené ubrousky. Během tří dnů donesly děti naší školy 214 různě velkých balení papírových kapesníčků a 70 balíčků vlhčených ubrousků. Všechny byly předány Amálčině mamince Katce Wágnerové, která byla při předávání trošku v šoku. Zaplnily jsme spolu celý zavazadlový prostor i zadní sedačky kombíkové oktávie. Doufám, že Amálce nějaký čas kapesníčky vydrží. Děkujeme všem šikovným dětem a také vnímavým a empatickým rodičům za příspěvek do této charitativní akce. Myslíme si, že se povedla, proto podobnou akci zopakujeme. Děkuji všem a poděkování posílá i Amálka s maminkou.

 

J. Hrachovcová

Datum vložení: 8. 3. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2019 12:52
Autor: Správce Webu