Základní škola Hošťálková

Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce 1

Dne 14. března 2022 se ve Valašském Meziříčí uskutečnilo okresní kolo konverzační soutěže z německého jazyka.

Dne 14. března 2022 se ve Valašském Meziříčí uskutečnilo okresní kolo konverzační soutěže z německého jazyka. Naši školu reprezentovali žáci Marek Kutěj ze třídy 7.B a David Šulák z 9.B. Oba prokázali pohotové reakce během konverzační části, avšak poslechová část v kombinaci s velkou konkurencí, především z jazykově zaměřených škol, způsobila celkově nižší umístění.

David obsadil osmé místo, Marek poslední. U Marka je však třeba podotknout, že k němu směřují slova chvály, neboť soutěžil v kategorii šestých a sedmých ročníků jako jediný, který má němčinu pouze půl roku. Během konverzační části se u něj projevily podstatně větší znalosti, než jsou ty, které běžně vykazuje žák daného ročníku. Marek si tak díky této zkušenosti připravil odrazový můstek pro soutěž v příštím roce.

Pro Davida to byla poslední příležitost pro reprezentování naší školy. Také on se řádně připravoval, díky čemuž disponuje širokými znalostmi, které bez pochyby během dalších let využije a ještě rozšíří.

Datum vložení: 7. 4. 2022 13:37
Datum poslední aktualizace: 7. 4. 2022 13:40
Autor: Správce Webu