Základní škola Hošťálková

Mezinárodní den matematiky - nebo také "Den čísla pí"

Mezinárodní den matematiky - nebo také "Den čísla pí" 1

Dne 14. 3. se po celém světě slaví den čísla pí. Číslo, které zná lidstvo po tisíciletí. Číslo, které je též nazýváno Ludolfovo číslo, a jehož zaokrouhlená hodnota je 3,14. A protože v anglicky mluvících zemích se v datu píše nejdříve číslo měsíce a poté dne, slaví se den pí 14. 3.

Tento den byl také vybrán jako mezinárodní den matematiky.

Na naší škole bychom rádi oslavili a připomněli si toto významné a zajímavé číslo a oslavili den matematiky. Ve čtvrtek 14. 3. proběhne na naší škole pro žáky druhého stupně projektové dopoledne zaměřené na tradiční i netradiční využití čísla pí a různých dalších nástrojů matematiky v různých oborech lidské činosti.

Odpolední vyučování bude tento den zrušeno!

Datum vložení: 7. 3. 2024 20:48
Datum poslední aktualizace: 7. 3. 2024 21:02
Autor: Správce Webu