Základní škola Hošťálková

Bramborový den

Bramborový den

Dne 27. 9. 2022 v naší škole proběhl bramborový projektový den.

Dne 27. 9. 2022 v naší škole proběhl projektový den. Žáci školy se zúčastnili různých aktivit, kde hlavní roli hrály brambory. Jednou z nejzábavnějších soutěží bylo házení brambor do koše poslepu, ale také jsme si mohli zaskákat v pytli, oškrábat bramboru či běžet s pytlem brambor na zádech. Toto zábavné dopoledne jsme zakončili Dnem otevřených dveří. O občerstvení se postarali žáci devátých tříd, kteří si pro hladové návštěvníky přichystali skvělý bramborový guláš a podlesníky. My jsme si tento den užili a doufáme, že se líbil i ostatním. Těšíme se na další společné akce.  

Adéla M., Diana Z., 8. B  

 

Dne 27. 9. proběhl v hošťalovské základní škole Den otevřených dveří s bramborovou příchutí. Předcházelo mu projektové dopoledne, kde se žáci dozvěděli zajímavé informace o bramborách, jejich pěstování nejen u nás, ale napříč všemi kontinenty. Každá třída si na tento den vyzdobila tematicky svou učebnu. Žáci 9. ročníku spolu s třídními učiteli připravovali občerstvení na odpoledne, toto chystání bylo završeno soutěží o nejlepší bramborový guláš. Na samotný den otevřených dveří přišlo více lidí, než se očekávalo. Hosté si procházeli třídy a ochutnávali bramborové občerstvení. Někteří lidé neměli možnost zhlédnout školu i více než 50 let. Tento ten jim dal možnost zavzpomínat na školní léta. Celý den se opravdu vydařil. 

Adéla Z., 9. B 

 

Dne 27. 9. proběhl v naší škole bramborový den. Dopoledne jsme plnili různé disciplíny jako běh s pytlem brambor na zádech, zaskákali jsme si v pytli, ale též vyhledávali informace o různých odrůdách brambor. Odpoledne proběhl Den otevřených dveří, kde žáci 9. ročníků uvařili bramborový guláš pro rodiče a všechny, kteří si přišli zavzpomínat na školní léta. 

Sára G., Markéta Z., 8. A 

Datum vložení: 7. 10. 2022 7:41
Datum poslední aktualizace: 7. 10. 2022 7:46
Autor: Správce Webu