Základní škola Hošťálková

2. místo našich volejbalistů v okresním kole

Dne 27. 3. 2019 se družstvo naší základní školy zúčastnilo okresního kola ve volejbalovém mixu. Turnaj proběhl na ZŠ Šafaříkova ve Valašském Meziříčí hracím systémem každý s každým na dva hrané sety.

Na úvod nás čekal soupeř z Horní Bečvy. Začátek byl pro oba týmy nervózní a plný chyb. Našemu týmu se nakonec podařilo soupeře přetlačit a vyhrát alespoň na skóre. Ve druhém utkání jsme narazili na největšího favorita domácí ZŠ Šafaříkova V. M. V prvním setu se nám povedlo domácí zaskočit a vyhrát první set. V setu druhém nás soupeř zatlačil kvalitním servisem a vypracoval si náskok, který jsme sice pomalu stahovali, ale přes veškerou naši bojovnost soupeř nakonec získal druhý set a lepším poměrem bodů získal navíc druhý bod. V následných dvou duelech jsme narazili na dva týmy z Rožnova pod Radhoštěm a to ZŠ 5. května a Gymnázium Rožnov. Výkon našeho týmu už byl v těchto utkáních stabilní a s přehledem jsme v obou zvítězili poměrem 2:0. Nakonec už zbývalo počkat na výsledek utkání mezi domácími a Horní Bečvou, které mělo rozhodnout o pořadí na prvních třech místech. Protože domácí zápas jasně ovládli, stali se vítězem okresního kola a postoupili do kola krajského. ZŠ Hošťálková nakonec obsadili skvělé 2. místo a žáci obdrželi od pořadatelů stříbrné medaile.